Rostliny nejen pro včelaře

Bez rostlin by včelaření jaksi nefungovalo, proto se dnes podíváme, co nabízí Internet v oblasti botaniky.

Začneme s vyhledáváním v systému rostlin a s encyklopedií stromů na www.kvetena.cz/. Dále můžeme použít botanický herbář botanika.wendys.cz/index.php3, stránky s květenou lesů luk a strání www.kvetena.com.cz/, fotografický atlas dřevin zsmorava.adam.cz/foto/dreviny/ nebo herbář stálezelených a popínavých rostlin www.herbar.unas.cz/.

Další herbáře nebo fotoherbáře najdeme na www.biotox.cz/botanicus/, herbar.the.cz/Jana_Jurenova/herbar_obsah.htm, rostliny.nikde.cz/, www.kvetenacr.cz/ nebo www.botanika.borec.cz/.

Pokud nám nevadí cizí jazyky, můžeme využít stránky davesgarden.com/pf/, botany.com/ nebo plants.usda.gov/ v angličtině, případně www.imagines-plantarum.de/genafrm.html v němčině.

Více včelařsky zaměřená je databáze dřevin pro včely a zvěř mujweb.cz/www/honbadrevin/ nebo seriál o včelařsky významných vrbách na www.langstroth.wz.cz/index.php?page=0051. Fotografie včel na různých rostlinách můžeme shlédnout na pollinator.com/gallery/gallery.htm nebo vcely.fotoweb.cz/.

Odkazy na další stránky z oblasti botaniky uvádějí rozcestníky botanika.nikde.cz/srozc.htm, www.kvetena.cz/link/link.asp, případně zahraniční www.crescentbloom.com/II/default.htm nebo www.ou.edu/cas/botany-micro/bot-linx/subject/.

Tento článek včetně klikatelných odkazů je k dispozici na stránce vcely.borik.cz.

Jiří Bořík, vcelar@borik.cz.


Článek byl napsán pro časopis Moderní včelař.